Headmistress - Senior School |
Mrs. Sharmila Mitra |
Headmaster - Middle School |
Mr. Anirban Roy |
Co-Curricular Co-Ordinator |
Ms. Shradha Agarwal (Interact Club Mentor) |
PBM Mentor |
Ms. Sanchita Nandi, Mr. Rishi Kumar Singh |
Science Promotion Mentor |
Mr. Jaydip Mitra |
Sports Co-Ordinator |
Mr. Arvind Kuar |
English Mentor |
Ms. Baishali Sarkar |
English Co-Mentor |
Ms. Keya Ghosh |
Bengali Co-Ordinator (Senior & Junior) |
Ms. Suparna Dutta |
Bengali Mentor |
Ms. Papiya Rakshit |
Hindi Co-Ordinator (Senior & Junior) |
Mr. Ashok Keshri |
Hindi Mentor Senior School |
Mr. Anup Srivastav |
Mathematics Mentor |
Mr. Chandidas Chatterjee |
Mathematics Incharge (Class 11 - 12) |
Mr. Tushar Kanti Sen |
Geography Mentor |
Ms. Dipanwita Sen |
History Mentor |
Ms. Sanchari Dasgupta |
Physics Mentor & Robotics Club Mentor |
Mr. Rajarshi Dasgupta |
Chemistry Mentor |
Ms. Paromita Roy |
Biology Mentor & Eco Club Mentor |
Dr. Mani Das |
Computer Science Mentor |
Mr. Archan Roy |
Economics Mentor |
Dr. Kalyan Basu |
Council Members |
Mr. Rajarshi Dasgupta |
Mr. Archan Roy |
Mr. Dipankar Paul |
Mr. Alekh Sharma |
Literary Co-Ordinator |
Ms. Nandini Pal |
Asst. Co-Curricular Co-Ordinator |
Ms. Ruchira Ghosh |
Interact Mentor |
Ms. Keya Ghosh |
Discipline In Charge (Class - IX-X) |
Ms. Andolita Sarkar, Mr. Anil Mishra, Mr. Manoj Yadav, Ms. Oindrila Saha |
|
|
Pre-Primary School Mentors 2021 - 2022 |
Headmistress Pre-Primary |
Mrs. Carol Anthony |
KG1 A |
Mrs. Munmun Bajaj (Mentor Nursery & KG1 & Class Teacher KG1 A) |
KG2 K |
Ms. Shanta Godla (Mentor KG 2 & Co Curricular Coordinator Pre-Primary & Class Teacher KG 2 K) |
Class 1 G |
Mrs. Mary James (Mentor Class 1 & Class Teacher 1 G) |
Class 1 H |
Mrs. Monomita Mojumder (Mentor Remedial Pre-Primary & Class Teacher 1 H) |
Pre-Primary |
Mrs. Parama Das (Mentor Music & Dance Pre-Primary) |
|
|
Junior School Coordinators & Mentors 2021 - 2022 |
Headmaster - Junior School |
Mr Jude Baptist |
Academic Coordinator - 4 & 5 |
Ms Roohi Baig |
Co-curricular Coordinator - Junior School |
Ms Madhupa Chakraborty |
Co-curricular Coordinator - 2 & 3 |
Ms Upasana Chopra |
Mentor - Class 2 |
Ms Syed Zareen |
Mentor - Class 3 |
Ms Sharmishtha Mitra & Mr Sandip Das |
Mentor - Class 4 |
Ms Roshan Parveen Alam & Mr Harold Norman Hart |
Mentor - Class 5 |
Mr Carlton Holt |
Mentor - Hindi |
Ms Dipika Vishwakarma & Ms Arati Rani Jaiswara |
Mentor - Bengali |
Ms Mala Bhattacharya & Ms Shatarupa Moulick |
Mentor - Computer |
Mr Sanjoy Majumder |
Mentor - Mathematics |
Ms Chumki Ghosh |
Mentor - English |
Ms Shikha Sarkar |
Coordinator - External Examination - Junior School |
Ms Amrita Chanda |
|
|
Level Mentors 2021 - 22 |
Class VI |
Ms. Anuradha Chatterjee / Ms. Soma Gupta |
Class VII |
Ms. Aditi Chattopadhyay / Ms. Deepannita Dey |
Class VIII |
Ms. Neela Mishra / Ms. Arpita Kundu |
Class IX |
Ms. Aditi Kundu / Ms. Dhrubani Banerjee |
Class X |
Ms. Sanchari Dasgupta / Ms. Oli Ganguly |
Class XI |
Ms. Sanchita Nandy / Mr. Ashok Keshari |
Class XII |
Mr. Jaydip Mitra / Mr. Sumitro Sanyal / Dr. Kalyan Basu |
|
|
Sports Department |
Co-Ordinator |
Mr. Arvind Kuar |
Pre-Primary School Mentor |
Mr. Atanu Chatterjee |
Junior School Mentor |
Mr. Prasenjit Ghosh |
Class VI - VIII Mentor |
Mr. Subhashish Pal |
Class IX - XII Mentor |
Mr. Biswaranjan Hota |
Swimming & Band Mentor |
Ms.Rina Basu |
|
|
Music Department |
Mentor |
Mr. Arnab Chakraborty |
Mentor |
Mr. Steven Russell Rebeiro |
|
|
Dance |
Mentor |
Ms.Chandrima Mitra |
Mentor |
Ms. Nilanjana Sengupta |
|
Art |
Mentor |
Mr. Sudip Chatterjee |
|
|